TZ JUST: Dalších 30 krásných let

3.4.2023

TZ JUST: Dalších 30 krásných let

 

JUST: Dalších 30 krásných let

Rodinná společnost JUST CS i její slovenská sestřička oslavila třicetiny a těší se na další úspěšné roky a krásná jubilea.

Česká společnost JUST CS a ta slovenská, JUST SLOVENSKO, patří mezi tradiční představitele osobního prodeje v těchto zemích a jsou exkluzivními distributory švýcarských produktů – kosmetiky JUST a doplňků stravy a potravin Nahrin. V uplynulých letech oslavily 30 let úspěšného působení a postupného růstu.

Dvě značky, zastoupení ve dvou zemích. Dva roky oslav. Proč? Zdá se, že dualita k JUSTu zkrátka patří. Počátek oslav krásného jubilea pod leitmotivem „společně“ spadá do listopadu 2021, což zmiňujeme v naší předešlé zprávě. Důvodem je datum úplně první nabídky spolupráce s námi v podobě setkání. Zhruba pět stovek zvídavých lidí se 27. 11. 1991 seznámilo s kosmetikou JUST, přímým prodejem, Ing. Jiřím Lízálkem starším (spoluzakladatelem JUSTu u nás) i s Guidem Lenherrem, tehdejším představitelem švýcarského JUSTu.

Společné oslavy JUSTu v Česku a na Slovensku pak pokračovaly v průběhu celého roku 2022. V interním měsíčníku pro poradce Justík vycházel seriál, který čtenáře provedl bohatou historií JUSTu u nás. Vybraná témata si mohli přečíst i návštěvníci webových stránek v sekci věnované jubileu. Pomyslným „poločasem“ v oslavách byla letní setkání příznivců JUSTu, která se odehrála 25. června 2022 na pražské Letenské pláni a 14. května 2022 ve slovenském Martině a ve Valče. Zákazníkům byly nabídnuty i různé výroční produkty, jimž kraloval jedinečný Balzám z 31 bylin – tuhá forma legendárního Oleje z 31 léčivých bylin, s nímž JUST kdysi vstoupil na náš trh. 

Obě společnosti oslavily třicetiny v roce 2022 i ryze fakticky. Společnost JUST CS totiž oficiálně zahájila svoji činnost 27. října 1992 a společnost JUST SLOVENSKO ji následovala 1. prosince 1992. Spoluzakladatelé obou společností byli na rozdělení tehdejší ČSFR dobře připraveni a společný původ se dodnes odráží ve způsobu, jakým jsou obě zastoupení řízena. Společně.

Výroční oslavy vyvrcholily letos. V sobotu 25. března 2023 proběhl v pražském paláci Žofín jubilejní ples, kde se setkali zástupci společností z Česka, Slovenska i ze Švýcarska spolu s českými a slovenskými odbornými poradci a s představiteli obou nadací (Nadace JUST CS a Nadácia JUST SLOVENSKO). Výtěžek z prodaných vstupenek a tombolenek byl věnován nadacím a čtveřici vybraných žadatelů o příspěvky na rehabilitaci nebo kompenzační pomůcky. Charitativní přesah plesu vyzdvihl filantropii, jíž se společnosti věnují prakticky od dob svého založení, avšak oficiální, a tedy i více transparentní a hlavně efektivní podobu tomu daly až v roce 2015 v Česku a v roce 2021 na Slovensku, kdy byly nadace založeny formálně.

Závěr oslav představuje současně i začátek další důležité etapy v novodobé historii JUSTu u nás. Osobní prodej v československém podání pramení z dob, kdy vrchol komunikace představovaly pevné telefonní linky a faxy. Dnešní doba je nesrovnatelně rychlejší a dává prostor takovému množství informací, které se pro jednotlivce stává nepřehledným. Role odborného poradce – tedy konkrétního člověka s ověřenými informacemi – stále nabývá na důležitosti, ač by se mohlo zdát, že díky internetu osobnímu prodeji odzvonilo. Kdepak. Přímý prodej zákazníkům přímého prodeje a hostům na party vrací pocit, že je někdo poslouchá a rozumí jim, poradí a doporučí jim spolehlivý produkt, u kterého bezpečně ví, kde a jak vznikl. Proto s jistotou můžeme říci, že sotva JUST u nás oslavil třicet krásných let, už píše historii těch dalších minimálně třiceti.

Asociace osobního prodeje 2020 > Aktuality & Tisk > Aktuality > TZ JUST: Dalších 30 krásných let