Statistiky

Shrnutí výsledků přímého prodeje Světové federace přímého prodeje WFDSA za rok 2016:

  • Globální tržby přímého prodeje v roce 2016 činily 182,6 miliard dolarů a přímým prodejem se zabývalo více než 107 milionů přímých prodejců, což znamená roční nárůst o 3,1%.
  • 80 % celosvětového prodeje vytvořily Top 10 přímé prodejní trhy: Spojené státy, Čína, Korea, Německo, Japonsko, Brazílie, Mexiko, Malajsie, Francie, Anglie.
  • V Evropě činil obrat přímého prodeje 36,5 miliard dolarů, nárůst o 4,8 % a přímým prodejem se zde v roce 2016 zabývalo 14,8 milionů přímých prodejců.
  • TOP 5 v Evropě: Německo, Francie, Anglie, Itálie, Polsko.
  • České republice dosáhl obrat společností přímého prodeje v roce 2016 celkem 6,8 mld. Kč (280 mil. USD), nárůst o 6,7% a přímému prodeji se věnovalo více než 288 tisíc lidí.

Nejvíce prodaného zboží v České republice zaznamenal přímý prodej dle kategorií v oblasti kosmetiky (41%), spotřebního zboží / výrobky pro domácnost (26%) a doplňků stravy / wellness (25%).

 

  

Statistiky ČR 

 image1.png

 image2.png

Evropské statistiky 

Soubor:statistiky_evropa_seldia_2016.pdfPopis:

Soubor:statistiky_evropa_seldia_2015.pdfPopis:

Soubor:statistiky_evropa_seldia_2014.pdfPopis:

 

 

Globální statistiky

 direct_selling_in_2016_global.pptx.jpg

 direct_selling_in_2016_global.pptx_1.jpg

direct_selling_in_2016_global.pptx_2.jpg

Loading...

Co znamená pojem přímý prodej?

Loading...

Co znamená pojem přímý prodej?

AOP zpravodaj

Asociace osobního prodeje nyní nabízí zasílání zpravodaje. Neváhejte a přihlaste se k odběru zde.

AMSP zpravodaj

Přímý prodej nabízí vysoce kvalitní výrobky za výhodných obchodních podmínek. Poskytuje příležitost pro rozvoj drobného podnikání a vytváří možnosti pracovního uplatnění. Specifičnost tohoto druhu obchodu vyžaduje stanovení jasných pravidel, jejich dodržování a hájení zájmu subjektů v něm působících.  S tím souvisí i ochrana spotřebitele a etika obchodování na trhu. Za těmito účely vznikla a působí Asociace osobního prodeje.


Asociace osobního prodeje zahájila semináře pro seniory, jak se bránit šmejdům.