Časté dotazy

Časté dotazy

 

Co to je přímý prodej?

Přímý prodej je způsob maloobchodního prodeje zboží nebo služeb přímo spotřebitelům prostřednictvím osobního kontaktu mimo stálé maloobchodní prostory.

Bližší informace o přímém prodeji naleznete ZDE

Je přímý prodej pro mne?

Prodejní příležitosti společností přímého prodeje jsou potenciálním prodejcům otevřeny bez jakékoli diskriminace na základě pohlaví, rasy, etnické příslušnosti, náboženského či duchovního vyznání či politické orientace.

Jaký výdělek mohu očekávat?

Velkou výhodou přímého prodeje je, že nabízí flexibilní příležitost výdělku, který závisí na Vašich osobních cílech i množství času i úsilí, které podnikání budete věnovat. Máte kontrolu nad příjmem, který můžete generovat. 

Mnoho nezávislých přímých prodejců pracuje v přímém prodeji na částečný úvazek v rámci své běžné práce, aby získali další příjem.

Někteří se nakonec rozhodnou pracovat v přímém prodeji na plný úvazek a generují značný příjem.

Mohu podnikat z domova?

Ano, z Vašeho domova můžete provozovat značnou část přímého prodeje a to pomocí telefonu i sociálních sítí jako komunikačního prostředku, osobní kontakt však významně napomáhá rozvoji Vašeho podnikání. Přímý prodej umožňuje lidem pracovat pro sebe a řídit vlastní podnikání způsobem, který odpovídá jejich životnímu stylu.

S jakou společností přímého prodeje začít? Jak si ji vybrat?

Měli byste si vybrat společnost přímého prodeje, která nabízí produkty, které se Vám líbí a jsou Vám blízké. Pokud se Vám osobně produkty osvědčí a jste s nimi spokojeni, bude pro Vás pravděpodobně mnohem snazší dosáhnout prodeje. Seznamte se zároveň s filozofií společnosti přímého prodeje, navštivte její webové stránky. 

Je vhodné zároveň ověřit, zda je společnost přímého prodeje, kterou zvažujete, členem Asociace osobního prodeje. Tím je zajištěno, že obchodní příležitost je legální a společnost souhlasila s tím, že bude dodržovat Etický kodex.

Bližší informace k Etickému kodexu naleznete ZDE