SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ MARY KAY

12.3.2021

SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ MARY KAY

"Laskavost je skvělým způsobem, jak dodat svému životu smysl. Může nám pomoci najít sílu zvládnout, co nám život přináší. "

Mary Kay Ash

Společnost Mary Kay ctí odkaz své zakladatelky, paní Mary Kay Ash. Filantropické aktivity zaměřuje na pozitivní vliv na komunitu prostřednictvím podpory žen, dětí a rodin. Realizuje projekty na pomoc v boji s onkologickým onemocněním, domácímu násilí, nebo podporu lidí ve špatné socioekonomické situaci. Vnímá celospolečenské dění a reaguje na aktuální okolnosti ohrožující veřejné zdraví. Proto reorganizovala výrobní proces v centrále Mary Kay v Dallasu už v prvních nejkritičtějších týdnech pandemie COVID-19 a doplnila výrobu o přípravky na dezinfekci rukou a osobní hygienu, které začala bezplatně distribuovat do nemocnic, národních organizací a zdravotníkům po celém světě.

Ve smyslu závazku pomáhat společnosti, v níž žijeme, pracujeme a společně čelíme následkům pandemie COVID-19 podpořila Mary Kay v roce 2020 konkrétní projekty v České republice a na Slovensku. Zapojením se do veřejné sbírky SOS Česko, organizované neziskovou organizací Člověk v tísni, přispěla na pomoc lidem nejvíce postiženým důsledky pandemie. Nashromážděné prostředky organizace poskytla na pomoc samoživitelkám, živnostníkům a lidem, kteří přišli během koronakrize o zaměstnání.

Na Slovensku se zapojila do kampaně Jejich zdraví je aj naše zdravie vyhlášené organizací Člověk v ohrožení. Získané peněžní prostředky zajišťují opatření nezbytná pro zpomalení šíření koronaviru v ohrožených rodinách na okraji společnosti a lidí žijících v generační chudobě.

Pro více informací o sbírkách navštivte:

SOS Česko
Ich zdravie je aj naše zdravie


Paní Mary Kay Ash založila společnost na myšlence pomáhat druhým a tento závazek je přítomen ve všech aktivitách firmy a jejích světových poboček. Mary Kay má klíčové globální projekty zaměřené na společenská odpovědnost firem. Jde o iniciativy nazvané „Pink changing lives - Růžová mění životy. V téměř 40 zemích, kde společnost Mary Kay působí, každoročně podpoří lokální trhy, svou komunitu prostřednictvím specifických projektů a podporou neziskových organizací.

Mary Kay každoročně v květnu uvede na trh jedinečný přípravek, jehož prodejem přispívá finanční částkou na filantropické aktivity. Za rok 2020 se prodejem charitativních kosmetických produktů Mary Kay v České republice a na Slovensku vybralo celkem 9 739,45 EUR. Tento příspěvek Mary Kay věnuje neziskové organizaci Fond ohrožených dětí v České republice a na Slovensku příspěvek putuje pro občanské sdružení Orin Panacea - přátelé dětské onkologie.

Společnost Mary Kay se soustřeďuje na sociální a ekonomickou podporu žen, dětí a rodin. A v této oblasti podpořila hmotnou i finanční podporou tři vybraná krizová centra v Bratislavě a Košicích.

 

Zdroj: Mary Kay

Asociace osobního prodeje 2020 > Aktuality & Tisk > Aktuality > SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ MARY KAY