WFDSA oznámila výsledky tržeb přímého prodeje za rok 2016

21.6.2017

Z výsledků průzkumu, které v červnu WFDSA oznámila, vyplývá, že tržby členských společností přímého prodeje dosáhly v roce 2016 celosvětově výše 182,6 miliard dolarů.

  • Globální tržby přímého prodeje v roce 2016 činily 182,6 miliard dolarů a přímým prodejem se zabývalo více než 107 milionů přímých prodejců, což znamená roční nárůst o 3,1%.

80 % celosvětového prodeje vytvořily Top 10 přímé prodejní trhy: Spojené státy, Čína, Korea, Německo, Japonsko, Brazílie, Mexiko, Malajsie, Francie, Anglie.

  • V Evropě činil obrat přímého prodeje 36,5 miliard dolarů, nárůst o 4,8 % a přímým prodejem se zde v roce 2016 zabývalo 14,8 milionů přímých prodejců.

TOP 5 v Evropě: Německo, Francie, Anglie, Itálie, Polsko.

  • V České republice dosáhl obrat společností přímého prodeje v roce 2016 celkem 6,8 mld. Kč (280 mil. USD), nárůst o 6,7% a přímému prodeji se věnovalo více než 288 tisíc lidí.

Nejvíce prodaného zboží v České republice zaznamenal přímý prodej dle kategorií v oblasti kosmetiky (41%), spotřebního zboží / výrobky pro domácnost (26%) a doplňků stravy / wellness (25%).

 image1.png

image2.png

 

Více na: http://wfdsa.org/global-statistics/

Asociace osobního prodeje > Aktuality > WFDSA oznámila výsledky tržeb přímého prodeje za rok 2016

AOP zpravodaj

Asociace osobního prodeje nyní nabízí zasílání zpravodaje. Neváhejte a přihlaste se k odběru zde.

AMSP zpravodaj

Přímý prodej nabízí vysoce kvalitní výrobky za výhodných obchodních podmínek. Poskytuje příležitost pro rozvoj drobného podnikání a vytváří možnosti pracovního uplatnění. Specifičnost tohoto druhu obchodu vyžaduje stanovení jasných pravidel, jejich dodržování a hájení zájmu subjektů v něm působících.  S tím souvisí i ochrana spotřebitele a etika obchodování na trhu. Za těmito účely vznikla a působí Asociace osobního prodeje.


Asociace osobního prodeje zahájila semináře pro seniory, jak se bránit šmejdům.